Napisz Zadzwoń

Kiedy wszczepić implant zębowy?
26 września 2015

Implant zębowy to rozwiązanie pełniące w zębie funkcję korzenia. Wykonuje się go najczęściej z tytanu, zaś samo wszczepienie ma na celu uzupełnienie braków w pierwotnym uzębieniu pacjenta. Właściwie wykonany implant posiada wielkość zbliżoną do naturalnego korzenia zębowego, nie odróżnia się od reszty uzębienia pod względem kolorystycznym, a także odznacza się wysoką wytrzymałością.

Warto jednak podkreślić, że liczba wstawionych implantów nie zawsze równa się ilości brakujących zębów. Niejednokrotnie implantacja ma miejsce tylko w kilku punktach uzębienia i taka konstrukcja wystarcza by uzupełnić wszystkie braki. Niekiedy do implantów przymocowuje się też sztuczne zęby, tak zwane korony protetyczne, co ma na celu zamaskowanie wszelkich uszkodzeń, a także ochronę słabszego zęba przed złamaniem, czy innym uszkodzeniem.

Zabieg wszczepienia implantów polecany jest więc wszystkim tym osobom, u których stwierdzono braki w uzębieniu. Można tu wyróżnić zarówno przypadki całkowitego bezzębia, braku zawiązków dla zębów stałych, jak i międzyzębowe ubytki, charakteryzujące się różną rozpiętością w szczęce i żuchwie. Zaleceniem do wszczepienia implantu jest także nietolerancja tradycyjnej protezy. Przeprowadzenie takiego zabiegu jest możliwe w przypadku zdrowych, dorosłych osób, u których kość zębowa całkowicie i poprawnie się rozwinęła.