Napisz Zadzwoń

Odmładzanie u dentysty, czyli czym jest stomatologia anti-aging?
27 listopada 2019

Są różne sposoby na zachowanie młodości. Popularne są kosmetyki przeciwzmarszczkowe oraz diety, które pomagają zachować organizm w dobrej kondycji. Niektórzy sięgają po suplementy i lekarstwa, inni uważają, że źródłem młodości jest aktywność. Najbardziej radykalnym sposobem na zachowanie młodego wyglądu są operacje i zabiegi. Młodość to nie tylko gładka, jędrna skóra, ale też promienny uśmiech. Ładne, zadbane zęby sprawiają, że twarz zyskuje blask i wygląda młodziej. Gałęzią medycyny, która pomaga zadbać o zdrowy, odmładzający uśmiech jest stomatologia anti-aging, czyli przeciwstarzeniowa. Okazuje się, że chirurgia plastyczna to nie jedyne rozwiązanie – bardzo dobre efekty uzyskamy dzięki wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Naturalne procesy starzenia

Z upływem czasu w całym organizmie widoczne są zmiany, przez które tracimy młody wygląd. Dotyczą one również jamy ustnej. Dochodzi do zaniku tkanek dziąseł i kości, czyli recesji, pojawiają się ubytki w uzębieniu oraz starcia powierzchni zębów. Mięśnie twarzy tracą oparcie, czego efektem są między innymi zmarszczki. Wszystkie te przemiany sprawiają, że twarz traci młodzieńczy wygląd, a jej właściciel – pewność siebie. Wywodząca się ze stomatologii estetycznej stomatologia anti-aging, która łączy w sobie metody chirurgii stomatologicznej, stomatologii zachowawczej oraz protetyki, pozwala poradzić sobie z tym problemem.

Jakie rozwiązania wykorzystuje stomatologia anti-aging?

Jednym z nich jest przedłużenie jedynek przy pomocy kompozytu lub licówek, które zakłada się na starte zęby. Krótkie uzębienie tworzy wrażenie ściśniętych ust. Przedłużenie zębów sprawia, że okolice ust wyglądają młodziej. Nakładki na zęby to również dobry sposób na korektę zabarwienia zębów, które z wiekiem tracą swój naturalny odcień i ciemnieją.

Kolejnym problemem, jaki może postarzać, są wady zgryzu, które w późniejszym wieku pojawiają się jako efekt schorzeń, na przykład paradontozy lub próchnicy. Braki w uzębieniu nie tylko utrudniają codzienne życie, ale mogą prowadzić do przemieszczania się zębów i zmian w wyglądzie twarzy. Wady zgryzu należy leczyć przy pomocy aparatu ortodontycznego. Braki w uzębieniu też można usunąć – stomatologia w takich sytuacjach wykorzystuje protezy, mosty protetyczne oraz implanty. Dobór metody leczenia zawsze powinien być dostosowany do potrzeb pacjenta.

Wspomniane już zmiany koloru zębów oraz uzębienia to kolejne wyzwanie stomatologii anti-aging. Na zęby można nałożyć licówki lub korony, a także zdecydować się na wybielanie metodą laserową w gabinecie stomatologicznym lub prowadzone pod okiem specjalisty wybielanie przy pomocy nakładek (https://artdent.krakow.pl/oferta/wybielanie-zebow/).